1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

проблем со лента за нотификации

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Software, 18 Април 2013.

1. Software

Software
    Gaining Experience

501
    245
    15 Август 2007
    Машко
    Здраво

кај другар ми на HTC One V неможе да се отвори лентата за нотификации на андроидот кога ке му пишат на ФБ, или кога ке му стигне маил. Да не знае некој како да го средиме проблемот? Јас пробав со ресет на фабрички подесувања преку менито од мобилниот се избришаа сите програми ама проблемот си остана.

Пробав да му направам и хард ресет на исклучен мобилен држев долго притиснато на копчето за звук на долното и потоа кратко на копчето за пуштање и не сака да влезе туку се стартува андроидот. Тука да не ми е нешто грешката оти прочитав дека требало кратко да се притисне на тоа за пуштање, па пробував и долго да држам на двете ама не сака.

2. MacedonianBoy123

MacedonianBoy123
    Intern

95
    12
    27 Март 2013
    Машко
    Нека го рутира и нека му стави кастом ром.

3. Software

Software
    Gaining Experience

501
    245
    15 Август 2007
    Машко

Телефонот му е под гаранција и нема да прифати такво нешто. Сака да го носи на сервис ама сакав да го средиме без да го носи на сервис.

4. MacedonianBoy123

MacedonianBoy123
    Intern

95
    12
    27 Март 2013
    Машко
    Ако е под гаранција нека го носи од кај што е купен и ако е софтверски проблем ке му го заменат за нов.

5. The_Man

The_Man
    Unstoppable

2,341
    2,007
    18 ноември 2009
    Реинсталирај андроидот со она програмот за ПЦ од хтц .

Сподели

Вчитување...