1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

проблем со лента за нотификации

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Software, 18 Април 2013.

 1. Software

  Software
  Gaining Experience

  505
  245
  15 Август 2007
  Машко
  Здраво

  кај другар ми на HTC One V неможе да се отвори лентата за нотификации на андроидот кога ке му пишат на ФБ, или кога ке му стигне маил. Да не знае некој како да го средиме проблемот? Јас пробав со ресет на фабрички подесувања преку менито од мобилниот се избришаа сите програми ама проблемот си остана.

  Пробав да му направам и хард ресет на исклучен мобилен држев долго притиснато на копчето за звук на долното и потоа кратко на копчето за пуштање и не сака да влезе туку се стартува андроидот. Тука да не ми е нешто грешката оти прочитав дека требало кратко да се притисне на тоа за пуштање, па пробував и долго да држам на двете ама не сака.
   
 2. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  Нека го рутира и нека му стави кастом ром.
   
 3. Software

  Software
  Gaining Experience

  505
  245
  15 Август 2007
  Машко

  Телефонот му е под гаранција и нема да прифати такво нешто. Сака да го носи на сервис ама сакав да го средиме без да го носи на сервис.
   
 4. MacedonianBoy123

  MacedonianBoy123
  Intern

  95
  12
  27 Март 2013
  Машко
  Ако е под гаранција нека го носи од кај што е купен и ако е софтверски проблем ке му го заменат за нов.
   
 5. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Реинсталирај андроидот со она програмот за ПЦ од хтц .
   

Сподели

Вчитување...