• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со лаунчер на Андроид бокс!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
249
57
Боксот е X96W со инсталиран Андоид 7.1,пробав да го сменам фабричкиот лаунчер со овој, после инсталацијата го активирав тој да се појавува под дифолт но кога ќе го рестартирам боксот повторно се стартува фабричкиот лаунчер.
Пробав преку Settings > App > Configure apps > app permissions во Home да го наместам но Home опцијата не постои,потоа во Settings > App со одбирање на Лаунчерот и опцијата Home app го местам да биде тој но после рестарт повторно се враќа фабричкиот.
И последно пробав со оваа апликација да го сменам и повторно истото со рестарт се враќа фабрички.
Што може да биде?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
249
57
И на крајот инсталирав SuperSU и го брикнав УПМ заглави на почеток на лого му направив и фактори ресет ама ништо.
Дајте сега ако некој може да помогне како да му направам unbrick,дали и тука треба отклучување на bootloader и сл. ?
 

dastan

Intern
27 јануари 2017
35
36
пробај види дали можеш со нешто од тука да решиш ситуација ако не знаеш како еве еден пример, напомена јас ова не сум го правел само откако го прочитав твојот проблем разгледав на нет :) , па со среќа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
249
57
Дечки го средив проблемот уште тогаш ама сум заборавил да пишам :fooled:
Значи успеав да го унбрикнам боксот и го најдов оригиналниот фабрички мод на еден руски форум ( еве го ако му треба на некој) со SD успеав да го средам,а преку IMG не одеше никако ни еден ром,а потоа му инсталирав TWRP и кастом ромот од горниот пост каде што во мојот случај за овој ром не можеше да се инсталира праку SD ама затоа се помина добро со усб кабел (male to male)!
Инаку ATVX ромот е екстра,лаунчерот му е топ баш дава супер изглед,чист андроид без апликации си инсталираш што ти треба и доста практичен така што шорткатите ги средуваш на почетна и се попристапни за одбирање,го препорачувам!
Тоа е тоа :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,548
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно