1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со лаптопот

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Malfurrion44, 15 ноември 2018.

 1. Malfurrion44

  Malfurrion44
  Intern

  18
  17
  18 Јуни 2018
  Машко
  Имам проблем со еден од фановите на лаптопот прави еве ваков звук
  View: https://www.youtube.com/watch?v=7N-Nh-uBiOk
  . Лаптопот е истиот како од видеото MSI gs65 stealth thin, звукот е истиот, и истио фан го прави звукот, фанот за CPU. Ако има некој некаква сугестија што да направам би бил многу благодарен :)
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,582
  4,036
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Najverojatno grebe na nesto ili lagercinjata se istroseni na motorceto.
   
 3. Malfurrion44

  Malfurrion44
  Intern

  18
  17
  18 Јуни 2018
  Машко
  Лаптопот е користен 3 месеци не верувам да е нешто истрошено така да сигурно гребе нешто :)
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Да да се осека дека гребе, ако е под гаранција носи го, ако не е под гаранција носи го во некој проверен сервис, ако не си во можност ни тоа отвори го најверојатно фака на лимот што е фанот затворен најчесто ти е се тенки лимчиња и малце да се змечи или натисне од било каква појава доага до вакво гребење на вентиалторот.... многу ме интересира кој ке биде на крај исходот
   
 5. Malfurrion44

  Malfurrion44
  Intern

  18
  17
  18 Јуни 2018
  Машко
  Не му важи гаранцијата во Македонија а проверен сервис не знам, ако знаете кажете не се проблем парите само да се направи :)
   
 6. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,582
  4,036
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Odnesi go kaj @Daniel86 on ke go sredi za najjkratok rok.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Можеш да го однесеш кај Daniel86 приватно, доста членови се задоволни од него, но доколку ти треба позади сервисот да стои фирма со гаранција или доколку е за фирма ти треба со сметкопотврда топло ти ги препорачувам Алкон ПЦ позади универзална се надевам дека ќе ти го завршат лап топот во истиот момент...
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 8. jovankaramac

  jovankaramac
  Gaining Experience

  47
  55
  3 Август 2018
  Машко
  Ako nesto e zaglaveno, i kompresor od na benzinska pumpa ke zavrsit privremeno rabota. Inace @Daniel86 ti e top choeche. Potocno magionichar vo stojata rabota.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Malfurrion44

  Malfurrion44
  Intern

  18
  17
  18 Јуни 2018
  Машко
  Го однесов кај @Daniel86 и сум презадоволен, премногу фер и коректен а и си ја разбира работата :)
   
  На loris, SiPy`, Zippo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,277
  4,806
  4 ноември 2013
  Машко
  Паметно :)
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...