1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со лаптоп Dell Inspiron 15R 5521

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од MilanS87, 16 Март 2018.

 1. MilanS87

  MilanS87
  Intern

  99
  20
  31 Август 2010
  Машко
  Web Developer
  Здраво,

  имам Dell Inspiron 15R 5521 лаптоп со i7 процесор (2013 година) и наеднаш престана да работи. Ми кажаа дека изгледа графичката е проблем, но поради тоа што е интегрирана на матичната, а исто и процесорот, морало да менувам цела матична и се ова кошта околу 15-16к.
  Дали ова е единствениот начин за да се среди лаптопот или би можело да се среди со помал буџет?
   
 2. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,781
  1,905
  8 Мај 2007
  Машко
  @Daniel86 можда може да ти помогне?
  Магионичар е, може да поправи новогодишна елка, не па лаптоп :)
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  под мишка лаптопот, обади се кај @Daniel86 , и немаш мака :)
   
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,754
  7,192
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Многу терсене плочи, ама може да се проба, и онака ништо не може да се изгуби.
   
  На marv и spiritBreaker им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bxxxn
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  582
Вчитување...

Сподели

Вчитување...