1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со ЛАП ТОП

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dzaromkd, 21 Март 2012.

 1. dzaromkd

  dzaromkd
  Intern

  39
  0
  11 Февруари 2008
  значи имам проблем со лаптопот рикната ми е батеријата и го користа по дома само со кабел е сеа ко ке ми искочи некогаш кабелот не ми го памти саатот и датат па ако не го направам одма на старт преку биос после сертификате некој ми бара и такви срања
  што може да му биде дали може таа батеријата внатре што е мала да е рикната или е нешто друго
  совет предлог фала ви
   
 2. Tonino

  Tonino
  Gaining Experience

  86
  54
  14 oктомври 2011
  Машко
  CCPP Operator
  и лаптопите имаат батерија за меморирање на сетинзите во ЦМОС от ,може да е помала по димензии но со стандардни 3 волти .
  најверојатно е пробиена и затоа постојано ти се ресетира датум и др.
  може да биде и залемена за матичната со два контакта !
  совет : мора да се замени
   
 3. dzaromkd

  dzaromkd
  Intern

  39
  0
  11 Февруари 2008
  дали може некој ова да ми го направи и колку би ме коштало
  рикнат ми е и звучникот и тој да се смени
  може цена по пп
   
 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  За каков лаптоп станува збор?
  Ако не сакаш на форум слободно пиши ми приватна порака, па ако ти одговара може да завршиме работа...
  Поздрав
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,463
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,712
 3. cyber_junkie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,275
 4. Marko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,113
 5. petar.bt
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,044
Вчитување...

Сподели

Вчитување...