проблем со лап топ ASUS X540

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од acko63, 10 Март 2018.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,289
  3,031
  11 Декември 2008
  Машко
  Направи бутабилно Win10 USB со одбирање на оваа опција во Rufus сo MBR само за UEFI

  uefi.PNG
   
  На Mortyrdom и bicikle им се допаѓа ова.
 2. acko63

  acko63
  Intern

  24
  0
  24 Септември 2014
  Машко
   
 3. acko63

  acko63
  Intern

  24
  0
  24 Септември 2014
  Машко
  пробано не сака и тоа е дефинитивно кревам раце IMG_20180312_212931.jpg IMG_20180312_214913.jpg
   
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,097
  3,375
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Пробај со друга верзија на Windows, и мене еднаш ме ебаваше вака и ми јавуваше дека нема ЦД кога почнуваше инсталацијата. Тоа и на оликомерц советот.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  671
  364
  3 Март 2018
  Мене редовно ме онади така, па од 5-6 цд-а само едно фаќа..
   
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,289
  3,031
  11 Декември 2008
  Машко
  Во BIOS кај Boot - Launch CSM стави го Enabled.
   
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,555
  6,146
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Да ви каже батко Даниел како он спрема windows 7 за било кој лаптоп.

  1. Симнувате оригинално исо од овде.
  2. Слипстримувате апдејтови од овде (пожелно е на ссд да се работи).
  3. Симнувате YUMI или Rufus, правите бутабилно усб со некое од овие две.
  4. Слипстримувате USB 3.0 драјвери со ова на веќе креираното усб, покренувате инсталација, инсталирате без проблем, активирате со некој активатор и имате потполно апдејтуван и функционален оперативен седмица.

  topste kis4e mwah :oh:
   
  На Rac58, Dinamit, mnikolce и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. kirems

  kirems
  Intern

  18
  5
  28 Април 2015
  Машко
  Ќе oдиш нa стрaнaтa зa пoдршкa нa твoјoт лaптoп и ќе бaрaш вo стoрaџ кoнтрoлер или вo чипсет нештo кaкo preinstall driver, ќе гo клaјш вo усбтo и брaус и ќе гo нaјдиш и ќе тргни.
   

Сподели

Вчитување...