1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со LAN конекција... ПОМАГАЈТЕ!

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од ZokY, 4 Мај 2011.

1. ZokY

ZokY
    Intern

11
    0
    4 Мај 2011
    Многу често додека даунлоадирам нешто од интернет LAN конекцијата едноставно паѓа, ни праќа ни прима, некогаш паѓа на секој 2 минути, а некогаш може па и цел ден да не падне, за разлика од кога само аплоадирам потешко да падне ама и тоа не ми е сигурно и немам појма како да го решам проблемов па ве молам помагајте... фала однапред.

2. Aleksandar!

Aleksandar!
    Gaining Experience

530
    168
    29 Јули 2010
    Што интернет користиш и барем наведи конфигурација .... Овака незнам кој ке ти го реши проблемот....

3. ZokY

ZokY
    Intern

11
    0
    4 Мај 2011
    NVIDIA nForce 10/100
    1 GB RAM DDR2
    AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2.11 GHz

А интернетот ми е безжичен 1/mbps од ONE, но не верувам дека е до интернетот оти имам пробано со 10 други компјутери и со сите си работи перфектно

4. Ивица

Ивица
    Intern

27
    0
    13 oктомври 2009
    Машко
    Пробај да го преинсталираш драјверот на мрежната картичка, најверојатно не е инсталиран оргиналниот драјвер:ha:

5. ZokY

ZokY
    Intern

11
    0
    4 Мај 2011
    Епа не дека немам пробано, драјверите се симнати од официјалната страна nvidia.com и пак е исто...
    јас мислев да не треба да се оптимизира мрежната картичка или слично, оти со сите драјвери што се компатибилни со со мрежната картичка е исто, и сега да не купувам за џабе нова мрезна , дали моженешто да се направи да си работи нормално.

Сподели

Вчитување...