1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со LAN конекција... ПОМАГАЈТЕ!

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од ZokY, 4 Мај 2011.

 1. ZokY

  ZokY
  Intern

  11
  0
  4 Мај 2011
  Многу често додека даунлоадирам нешто од интернет LAN конекцијата едноставно паѓа, ни праќа ни прима, некогаш паѓа на секој 2 минути, а некогаш може па и цел ден да не падне, за разлика од кога само аплоадирам потешко да падне ама и тоа не ми е сигурно и немам појма како да го решам проблемов па ве молам помагајте... фала однапред.
   
 2. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  530
  168
  29 Јули 2010
  Што интернет користиш и барем наведи конфигурација .... Овака незнам кој ке ти го реши проблемот....
   
 3. ZokY

  ZokY
  Intern

  11
  0
  4 Мај 2011
  NVIDIA nForce 10/100
  1 GB RAM DDR2
  AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2.11 GHz

  А интернетот ми е безжичен 1/mbps од ONE, но не верувам дека е до интернетот оти имам пробано со 10 други компјутери и со сите си работи перфектно
   
 4. Ивица

  Ивица
  Intern

  27
  0
  13 oктомври 2009
  Машко
  Пробај да го преинсталираш драјверот на мрежната картичка, најверојатно не е инсталиран оргиналниот драјвер:ha:
   
 5. ZokY

  ZokY
  Intern

  11
  0
  4 Мај 2011
  Епа не дека немам пробано, драјверите се симнати од официјалната страна nvidia.com и пак е исто...
  јас мислев да не треба да се оптимизира мрежната картичка или слично, оти со сите драјвери што се компатибилни со со мрежната картичка е исто, и сега да не купувам за џабе нова мрезна , дали моженешто да се направи да си работи нормално.
   

Сподели

Вчитување...