• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so Konzola

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WondeR

Intern
15 ноември 2007
9
0
Denes instalirav Kubuntu, no ne raboti konzolata, do shto moze da e?
Porano imam raboteno na Kubuntu cel mesec nikakvi problemi ne sum imal.
 
1 октомври 2008
278
9
Оди во адд/ремове и потражи Konsole ili Terminal i donwloadiraj една од овие апликации можеби со тоа ќе ти се поправи проблемот ,а исто така и провери дали можес да приступиш во конзола преку root или провериги пермисиите на твојот моментален усер
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Problemot bil shto ne mu bile aktivni software sources od /etc/apt/sources.list oti instaliral ubuntuto bez internet i ne se ukluchile. Eve go do mene sega on ... problemot e reshen.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,595
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно