1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со конекција

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од Psychoo, 23 Мај 2010.

 1. Psychoo

  Psychoo
  Intern

  374
  7
  1 Мај 2008
  Машко
  Значи имам проблем со конекцијава на wireless се си беше ок .. од пред некое време почна да ме исфрла од мрежа а сигнал има.. после неколку обиди да се конектирам ке успеам .. ама пак после 5 - 10 мин ме исфрла од мрежа а сигнал има ... решение ???
   
 2. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  WEP користиш?? Да не ти го краде некој провери, сега незнам како е со вајрлесиве, ама знам дека со ова мрежниве може само еден корисник да е укл.
   
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,405
  977
  8 Декември 2009
  Како мислиш те исфрла од мрежа? Ај пробај без енкрипција ако имаш ставено.
   
 4. Psychoo

  Psychoo
  Intern

  374
  7
  1 Мај 2008
  Машко
  Ај да пробаб без ... иначе си седам на нет и по некое време паѓа нетов т.е не паѓа туку мене ме исфрла од мрежа .. на двата лаптопи така а на десктопот си има нет пошто е поврзан со кросовер .. сеа пробав одново конфигурирав па да види,е
   

Сподели

Вчитување...