1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со компјутер после слип

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Boldozer, 22 Јануари 2020.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  Најнормално си работев и го ставив на слип, и сега никако несака да се пушти, на палење една секунда ќе заврти вентилаторот и се одма гаси, нејке рестарт, power on, ресетирав биос

  Го пуштив само напојувањето со споени пинови се пушти ми делува ок

  Во моментов немам друго напојување да пробам, што може да е проблемот?

  Конфигурација
  i7 7700
  Gigabyte ga-h110-d3a
  Cm masterwatt 650

  Плочата и напајањето беа користени за мајнинг нз дали е релевантно..
   
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,809
  5,011
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Си ресетирал и биос а? чудна работа, вака најчесто плочи праат ако не им одговараат некои сетинзи, ќе се стаат у луп се додека не се ресетираат и после се пали...шо плочки RAM користиш не си пишал?
  Инаку, може да е отидена плочата, шо знам порано бев убеден дека плочите тешко може да имаат смрт, ама се дешава, откако и мене ми цркна и тоа доста квалитетна плоча.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали можеш да влезеш во биос?
   
 4. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  Ваљда напојувањето самошто најдов друго подигна
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мал ѓавол. :)
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...