1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со kodak easyshare m580

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од GreenRoot, 8 Март 2013.

 1. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Апаратчево е на мој другар, па денеска му испадна од џебот и лупна на бетон. Беше во футрола па немат видливи физички оштетувања, ама кога го уклучивме се појавија проблемите.
  Изгледа ударот довело да се оштети неоја компонента па има проблем со балансот на боите или нешто слично.
  Слика со апаратот:
  100_5971.JPG
  Слика од апаратот:
  IMG_20130308_183418.jpg

  Гаранцијата е истечена, па знае некој што би можело да биде проблемот? Колку би коштала поправката?
   
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,056
  1,649
  30 Мај 2010
  Поправката би чинела од 1500 до 3000.

  Што е дефект не би знаел да ти кажам :)
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Ако е 3000 поправка, за уште 500-1000 денари има и подобри апарати. Ако е поголем дефектот подобро ке е нов да се купува.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,056
  1,649
  30 Мај 2010
  Тоа сакав и да ти го кажам.
  Сервисер само за дијагностика зема 20 евра. Поправка без менување дел е минимум 1500 ден. Поправка со менување дел зависи од цената на делот.

  Зборувам за професионални сервисери, а не аматери по дома ;)
   
  На GreenRoot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gego

  gego
  Gaining Experience

  252
  264
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
  А знае некој кој поправа Кодак апарати? Овластен сервис има? Скроз ми се укочува апаратот, а глеам дека има истечено интерната батерија што е на плочката. Модел: Kodak EasyShare Z915
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,429
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,626
 3. boris.edr
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,797
 4. StenmarC
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,616
 5. ''TcM>>
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  795
Вчитување...

Сподели

Вчитување...