• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со камера на Windows Live Messenger

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Technics

Intern
25 октомври 2008
3
0
Можда некој ја има постирано темава, али не најдов.
На Windows Live Messenger другите контакти можат да ја гледаат мојата камера, а јас нивната неможам.Се уклучува нивниот прозор за камера, како да се конектира и на тоа останува, слика нема. Ако некој знае нека помогне.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мислам дека само на Video Call двајцата може одеднаш да ја гледате камерата. Доколку одиш start video camera ќе може само он да те гледа.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Мислам дека само на Video Call двајцата може одеднаш да ја гледате камерата. Доколку одиш start video camera ќе може само он да те гледа.
Не мора само на Video Call. Ако сакаат и двајцата да се гледаат на камера а без звук, тогаш треба да ги уклучат двете камери двајцата. Едниот праќа покана а другиот прифаќа:
You have invited Xxxxxx to start viewing webcam. Please wait for a response or Cancel (Alt+Q) the pending invitation.
Xxxxxx invited you to start sending webcam. Please accept or decline the pending invitation.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Technics

Intern
25 октомври 2008
3
0
Тоа да, другиот праќа покана, одам на accept, и се отвара прозорецот на другиот контакт за камера ама само останува на конектирање, не може да се поврзе. Сум пробал и со Video Call и со View other contact web cam, али само он/она може да ме види. Мислев да не има нешто на компјутер што блокира за да не можам да ја гледам на другиот контакт камерата.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
А која верзија на Windows Live Messenger ја имаш? Една од постарите верзии имаше проблем со камерите. Мислам дека беше 8.1. Јас моментално го користам Windows Live Messenger 8.5 и немам никакви проблеми со камерите.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
И мене 8.1 така ми правеше проблем. Стави си најнова стабилна верзија, и види во опциите нешто да не имаш измешано. Инаку нема врска како ќе ја пуштиш...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Technics

Intern
25 октомври 2008
3
0
8.1 имам, ќе пробам со 8.5 па ваљда до тоа ќе е. Фала за сега
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,870
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно