1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Java network апликација

Дискусија во форумот 'Java' започната од vandalko, 9 Септември 2015.

 1. vandalko

  vandalko
  Intern

  110
  0
  12 Декември 2007
  Дечки дали некој е има проблем со java network application. Поточно уредот на кој што сакам да пристапам преку мрежа користи јава апликација, проблем.... верзија 1.3 колку што видов. при пристап преку фајрфокс слика 1 и 2 кога проверам што е грешката. Преку хром никаков пристап, преку ие краш кога ќе пробам да кренам оутдатед јава апликација. Единствена варијанта која ја најдов е да ставам дебиан ос и нетскејп, меѓутоа сум лимитирам на виндоус.
  Чаре?
   

  Прикачени датотеки:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   97.8 KB
   Прегледи:
   22
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   82.4 KB
   Прегледи:
   21
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,360
  3,052
  4 Септември 2008
  Оди во Control Panel -> Java -> Security -> Edit site list...

  Додади ја таму адресата и пробај дали ќе се отвори.
   
Слични теми
 1. Ibrakadabra
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,463
 2. virus_
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,111
 3. JackDanielsHere
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,406
 4. Goroner
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,422
 5. antonio_pp
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,928
Вчитување...

Сподели

Вчитување...