• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со интернетот

Статус
Затворена за нови мислења.

leopad236-ka

Баниран/a
6 октомври 2008
39
0
кога кога го пустам интернетот показува се дека е конектиран се како што треба, но нејки да влези ни на една интернет страница, како да нема интернет одвај по петнаесет минути мози ке влези по 1 час ке си се направи нормално ко шо треба да си е ако можи некој од вас да ми помози да ми кажи во сто би мозело да биде проблемот ќе му бидам многу благодарен:plachko2:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.716
30.206
kalco.ru
Мене истиов проблем ми го правеше еден вирус...пробај дасконектирај го и конектирај се повторно би требало провремено да ти го реши проблемот

п.с види во таск менаџер да неимаш rundll.exe апликација...ако има исклучи ја
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
900
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Контактирај го операторот.
 

leopad236-ka

Баниран/a
6 октомври 2008
39
0
се јавив во техничка подршка и ми рекоја дека имале проблеми данес со мрежата и мислам дека проблемот е решен се надевам дека нема пак да се јави истиот проблем утре:ermm:
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Сигурно нешто правеле во тој реон каде што си ти епа ако те зезаат така јавувај им се малку да ги нервираш, барем кај т-хоме може да добиеш некој на телефон.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.484
1.311
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Последниве 1-2 месеци има насекаде такви проблеми.
Ми се има случено и мене неколку пати.
Едно време се конектираше и отвораше само некои македонски страни, пред некој ден се конектираше ама ништо не отвораше.
Напати знаеше и да паѓа брзината на кратко.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Имам приметено дека брзината варира, сакаат да заштедат или немаат капацитет. Нешто ми кажува дека толку од квалитетот на т-хоме, ама ако тие не чинат тогаш логично е и оннет да не чини, што да правиме тоа е.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Може да е поради некој вирус,може и брзината ти е многу мала,може да е и до кај нив,понекогаш се јавуваат и такви проблеми,нормално што може да се очекува од нашиве интернет провајдери.Почекај неколку часа,доколку е исто,контактирај со нив и види што ке ти кажат :)
 

eprom

Intern
17 септември 2008
38
1
И мене ми се случува истото од Он.нет се конектирам нема протокол дисконектира и сл. беше и екипата од Он нет и ништо пак исто. Ми кажуваа дека менуваат неко линкови и дека до нова година ќе се среди. Денеска ми се случи на нет од T-home да се конектирам со различни user i pasword од Он.нет по греска кликнав на другата конекција и ме конектира :ermm:пробајте ако имате прилика
 

Plamen

Intern
11 јануари 2008
63
1
Vaka ne procitav bas sve i ne razbrav ... no dokolku imas net pa ti se gubi pa imas ... ( kako da e prigusen ) ... go imav istiot problem ... update -ej tuvaj gi drajverite na ethernetot t.e. simni po novi nova verzija na taa etehernet kartica so ja koristis.Drugo neznam so da ti kazam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.296
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно