1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со интернет

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од tyler, 23 Февруари 2020.

 1. tyler

  tyler
  Intern

  3
  1
  17 Декември 2019
  Машко
  Здраво екипо.

  Дали може некој да ми пружи помош. Значи се работи за проблем со интернетот, network иконата не ми ја дава, компјутерот пишува дека не е поврзан на интернет и има рандом цртички кај статус барот, а се е океј, си има конекција и се остало. Не ми дава да извршувам апдејти на компјутер, апдејти на драјвер пошо не може да најде конекција на интернет, а вака за скролање на нет, гејмање се си е океј.

  Imgur еве слики као изглеа и што ми прави. Доколку некој може да ми пружи помош би бил од благодарност.
   
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Проба да реинсталираш драјвери, disable/enable преку device manager?
   
 3. tyler

  tyler
  Intern

  3
  1
  17 Декември 2019
  Машко
  Да, да пробано ми е, иам нет тој проблем ми го вади, а gray out е во таскбар нетворкот на ON, не можам да го сменам, а го нема.

  Нетворк ресет пробано ми е.
  Апдејт на драјвери пробано.
  Унинсталација на драјвери пробано.

  Ништо не ми помага

  Плус, функционален е интернетот, смао тој проблем ме мачи од поодамна.
   
  Изменето од модератор: 24 Февруари 2020
Слични теми
 1. alokin
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  924
 2. TheDoctor
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,604
 3. D3N1EL
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,044
 4. mihovkris
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,188
 5. shitpost101
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  537
Вчитување...

Сподели

Вчитување...