• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so instaliranje na World of Warcraft - Burning Crusade

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
Ve molam za pomos. Pred nekoe vreme gi zedov World of Warcraft i nejzinoto prodolzenie The Burning Crusade. Prvata se snima bez problem, ama vtorata so instaliranje stiga do 33%, go bara vtoroto CD i koga ke go vnesam se blokira, ostanuva na 33% i ne odi ponatamo so instaliranje. Ako znae nekoj vo sto e problemot, neka pomogne. FALA (probav i so drugo cd ne saka, isto na 33% ostanuva. mislam deka ne e do cd-to)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Прво види дали цедето чини т.е. дали е изгребани или некако оштетено. Ако не пробај да го ископираш целото цеде на хард диск, поточно ископирајги сите цединја во една папка и од таму стартовај ја целата инсталација.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
aj ke probam da gi iskopiram, pa ke vidam so moze da se naprai..........ne moze vik ni taka, vaka iskopirani koga ke go pobara vtoroto cd, stiskam ok i ne reagira,neznam kako da go pokrenam vtoroto cd.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
aj ke probam da gi iskopiram, pa ke vidam so moze da se naprai..........ne moze vik ni taka, vaka iskopirani koga ke go pobara vtoroto cd, stiskam ok i ne reagira,neznam kako da go pokrenam vtoroto cd.
Вака. Се што има на цедињата ископирај во една папка - колку има таму 2 цедиња. Не во фолдери туку самите фајлој од цедето во цедна папкта. Бака не би требало да ти побара второ цеде.

ПС. А успеа да ги ископираш успешно сите фајлој?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
Вака. Се што има на цедињата ископирај во една папка - колку има таму 2 цедиња. Не во фолдери туку самите фајлој од цедето во цедна папкта. Бака не би требало да ти побара второ цеде.

ПС. А успеа да ги ископираш успешно сите фајлој?
Ima 4 cd a, i ako sakas da mi objasnis ako mozes, kako toa vo papka, ne te razbiram potpolno, Aj ke probam nesto. FALA
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Вака. Во ЦД-то има фајлој така? Епа тие фајлој копирај ги во некоја папка. После фајлојте од 2 цд копирајги во истата папка. Исто за сите цедиња. И поле во папката ке го побараш setup-от и ке ја пуштиш инсталацијата. Би требало да не ти побара да инсертираш цедиња.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
Вака. Во ЦД-то има фајлој така? Епа тие фајлој копирај ги во некоја папка. После фајлојте од 2 цд копирајги во истата папка. Исто за сите цедиња. И поле во папката ке го побараш setup-от и ке ја пуштиш инсталацијата. Би требало да не ти побара да инсертираш цедиња.
vik, fala na pomosta, zavrsiv rabota, fala ti mnogu, igrata se snimi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,733
Мислења
856,290
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно