• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со инсталирање на Updates за XP и како да го вратам Desktop во Display Properties

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

БиБи

Intern
19 јануари 2008
4
0
Проблемов се појави од пред неколку недели.
Најпрво го снема Desktop од Display Properties ( префрлајќи текстови од интернет во Word doc. ми се појавуваше неколку пати прозорче(мислам дека Clip Art пишуваше не сум сигурна) во десниот агол не се сеќавам точно на текстот ама беше во врска со виртуелна меморија дека е слаба и дека некои апликации ќе ги снема , па после тоа и настана проблемов) , не можам да ставам Wallpapers и пробав да ја форматирам партиција ц ,зашто и онака сакав да го исчистам компјутерот ми кочеше а не знам зашто , ама не сакаше да форматира. Тогаш го ставив Windows cd-то ( Windows-от е лиценциран) и пробав да ја репарирам партиција ц ама пак ништо , не се реши проблемот. А сега приметувам дека не сака да ми инсталира updates за Windows XP (да не требаше можеби да го регистрирам повторно Windows-от откако репарирав :zbunet2:)
И сега зборот ми беше како можам јас да го вратам Desktop во Display ако е возможно или ќе морам да направам една убава инсталација на мојот Windows:plachko2: ( јас и тоа пробав ,ама кога пробувам да направам нова инсталација бирам партиција ц и после ми вика дека постои веќе таква и дали сакам да ја избришам или да бирам друга партиција па не сакав да зафркнам уше нешто си реков прво да прашам:nesiguren: , јас сум сеуште лаик во оваа област ,уште учам:zasramen::LOL:)
Поздрав , се надевам на помош , благодарност до сите добри луѓе
 

stefki

Intern
12 декември 2007
32
0
Пробај со нова инсталација али не го репарирај туку скроз нова инсталација прво направи си BackUp на податоците и после боотирај го цд-то и при инсталација избришија C:\ партицијата и после пак ја креирај.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

БиБи

Intern
19 јануари 2008
4
0
Пробај со нова инсталација али не го репарирај туку скроз нова инсталација прво направи си BackUp на податоците и после боотирај го цд-то и при инсталација избришија C: партицијата и после пак ја креирај.
Фала стефки за обидот да помогнеш , не сакав да преплавувам со прашања се потрудив и сама го решив проблемот , зашто кај мене не сакаше да ја избрише партиција ц и морав да се снаоѓам некако , влегував во биос итн итн , битно е дека на крај успеав да преинсталирам се заврши добро , ФАЛА УШТЕ ЕДНАШ:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно