• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Problem so instaliranje na kodeci

  • Ја почнал/а темата vik
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Znaci vaka, probav da instaliram kodeci na Ubuntu 7.10 za MP3. Gi naogam kodecita ama ko ke gi odberam za da se instaliraat vadi pop-up i bara da potvrdam deka nema zabrani za koristenje na softverot vo mojata drzavam. Kilkam Confirm, ama Install ne mi dava da napravam. Ko odbervam kodkot pak i istoto. Sto mozi da e problemot?

btw Upatstva sledam od ovde http://www.watchingthenet.com/enable-playing-mp3-audio-files-in-ubuntu-linux.html
n00b:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
System > Administration > Sources

Види дали multiverse е штиклирано ... Ако не е уклучи го и пробај повторно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.184
Мислења
895.518
Членови
31.918
Огласи
355
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно