• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so instaliranje na kodeci

  • Ја почнал/а темата vik
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Znaci vaka, probav da instaliram kodeci na Ubuntu 7.10 za MP3. Gi naogam kodecita ama ko ke gi odberam za da se instaliraat vadi pop-up i bara da potvrdam deka nema zabrani za koristenje na softverot vo mojata drzavam. Kilkam Confirm, ama Install ne mi dava da napravam. Ko odbervam kodkot pak i istoto. Sto mozi da e problemot?

btw Upatstva sledam od ovde http://www.watchingthenet.com/enable-playing-mp3-audio-files-in-ubuntu-linux.html
n00b:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
System > Administration > Sources

Види дали multiverse е штиклирано ... Ако не е уклучи го и пробај повторно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Фала Алекс, тоа беше проблемот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,531
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно