• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problem so instaliranje na kis 8

  • Ја почнал/а темата
  • #1

miroslav19

Intern
26 септември 2008
16
0
prethodno imav instalirano avg8 pa go izbrisav i sea koga sakam da go instaliram kis8 mi vika deka seuste ima nesto od avg 8 i ne moze da se instalira
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дај повеќе информации за проблемов. Дали кога му правеше uninstall на AVG 8 ти се појави некоја грешка или проблем? Пробај повторно да го инсталираш AVG 8 за да се поправи евентуално некој оштетен фајл, и потоа повторно направи uninstall. Ако повторно останува некој фајл од AVG, кој не можеш да го избришеш:тогаш симни го Unlocker, кој ќе ги ослободи заклучените DLL фајлови кои се покренати и ќе ги избришеш после тоа рачно.
Во секој случај дај повеќе детали за проблемот. Вака само претпоставувам што би можел дабиде проблемот....
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
И скенирај ги регистрите да не има таму останато нешто од АВГ-то .
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

miroslav19

Intern
26 септември 2008
16
0
Ne se pojavi nikakov probem dodeka mu pravev uninstll na avg8 no koga go instaliram kis 8 mi vika deka ima uste delovi od avg8 i me praka da vidim vo add and remove ama i tamo nema nisto.Mozem da instaliram kis7 i site drugi antivirusi
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Отиди во фолдерот на АВГ ( ако уште го има ),и избриши го фолдерот,ако ти вика дека не може,прочитај го постот на AMD_fan
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,037
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно