• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со инсталирање на Kaspersky

 • Ја почнал/а темата vik
 • Време на почнување
 • Ја почнал/а темата
 • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Значи, конечно се решив да инсталирам Kaspersky. Ама секогаш ко ќе ја пуштам инсталацијата јавува ерор и и бара да се рестартира компјутерот. Рестартирам и пак е истото. Пробав со неколку различни инсталации, амам кај сите е истото.

Иначе порано имав инсталирано Kaspersky, ама одма го избришав:) Го исчистив рергистрите и со програми и рачно(колку што можев) и пак е истото. Ако можете please HELP.

PS. Не ме прашвајте дали инсталацијата е оргинална, оти знаете што е одговорот.:D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Може да ни дадеш screeshoot да видеме што е еророт?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Има една програма која се вика Kaspersky 6 Remove (во атачментот). Со неа се бришат сите траги од Касперски на твојот компјутер. Пробај прво со неа а потоа инсталирај.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #4

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Со тоа Removal не бива.

Еве го еророт:

и ако кликнам ОК се рестартира и ова го јавува пак, а ако кликнам на Х-от вика "Installation ended permanently because of an error".
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мислам дека беше Internet Security 7. :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е па според еророт шти ти излегува, мислам дека не е одстранет целосно претходниот Касперски 7. Пробај со Kaspersky 7 Removal tool. Тој што ти го даде aleksandar_te е за Касперски 6.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
No go. :(
Истото го прави пак.
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Mavnu mu format na Windows-ot :p
Mala shala
Probaj so nekoja druga verzija na KIS7
pozz
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Со сите инсталации е исто. Пробав и со Internet Security 6 и 7 , исто е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно