• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со инсталирање јава

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Сакам да инсталирам Јава во Линукс за да користам Limewire. Ја симнав од интернет и при инсталирање имам еден проблем со пасвордот. Пишува дека е пасвордот од root (тој е истиот пасворд со оној со кој се логирам во линукс така?). Го пишувам пасвордот и гледате на сликата што се случува.
Во позадина на терминал до некаде можете да го видите упатството за инсталирање на јава.

 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,385
684
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
BTW, е нова верзија, целосно слободен и имаат Ubuntu пакет.

http://www.frostwire.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,605
Мислења
821,551
Членови
28,255
Најнов член
the7natalies
На врв Дно