1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со инсталација на веб камера

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од darko, 13 ноември 2009.

 1. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  Здраво имам проблем да инсталирам веб камера драјвери нема на официјалната страна. решение? користам федора 11
   
 2. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Па не ти дадоа цд со дривери заедно со камерата?
   
 3. Др.Кулен

  Др.Кулен
  Intern

  38
  1
  7 ноември 2009
  CD-то е со драјвери за инсталација на камерата на Џамчето.
  Ако ги нема на официјалната страна тогаш најверојатно и не постојат такви драјвери. :(
   
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,266
  534
  3 Април 2008
  а да пишеше кој модел е камерата? како иначе ќе ти даде некој решение?

  иначе, генералното правило е: во Linux има миљон драјвери за се и сешто.. ако за некој хардвер нема по default тогаш највоље барај друг хардвер

  но сепак, види го моделот и пиши.. и дај output на "lsusb" командата
   
Слични теми
 1. petar.bt
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,405
 2. sergio
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  966
 3. salemicevski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,025
 4. XAKEP
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,090
 5. Smoking4e
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  970
Вчитување...

Сподели

Вчитување...