1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Problem so instalacija na iMac

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од daceee90, 1 Јануари 2015.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Na eden prijatel mu crknal disk na iMAC, go zamenivme no nemame DVD.. pa mora od torrent :/. Može li nekoj da me opravi, primer da mi prati link od proveren torrent po PP pa kako da napravam Boot USB so .dmg file :)

  se izvinuvam za latinica... fala :)
   
 2. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Sredeno temata može da se zatvori :)

  Uspeav da napravam Boot preku TransMac. Najgolem problem beše OS no konečno go najdov prav
   
Слични теми
 1. Stojanoski1
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,689
 2. Zodiac
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,187
 3. NERD.

  Mac OS X problem

  NERD., 9 Јуни 2010, Во форумот: Mac OS
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,357
 4. D@re
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,036
 5. Александар87
  Одговори:
  56
  Прегледи:
  11,615
Вчитување...

Сподели

Вчитување...