• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Инстаграм

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Дали некој има сличен проблем со Instagram?
Праќам слика на некого, сликата не ја отвара а пишува Opened. Исто кога стискам на пратената слика и потоа на details, за да видам време кога е пратена или отворена стои празно.
Ова се случува и на Андроид и на Иос.
Некој да сподели искуство?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,335
10,372
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Баг
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,335
10,372
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Баг на 3 различни акаунти, на два различни уреди...? :/
Па очигледно дека е баг. На 3 различни уреди и 3 различни акаунти, значи не може да биде ништо специфично за уредот или за акаунтот... со други зборови баг очигледен.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Па очигледно дека е баг. На 3 различни уреди и 3 различни акаунти, значи не може да биде ништо специфично за уредот или за акаунтот... со други зборови баг очигледен.
ја мислам шпиунажа... :)
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,453
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
sE igRa neKoja IgrA tUka so instAgma
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
122
73
Дали некој има сличен проблем со Instagram?
Праќам слика на некого, сликата не ја отвара а пишува Opened. Исто кога стискам на пратената слика и потоа на details, за да видам време кога е пратена или отворена стои празно.
Ова се случува и на Андроид и на Иос.
Некој да сподели искуство?
Може некој друг го следи профилот и ги отвора, нека види кај е логиран/a и да одлогира секаде, и нека додаде 2 two-factor authentication
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Може некој друг го следи профилот и ги отвора, нека види кај е логиран/a и да одлогира секаде, и нека додаде 2 two-factor authentication
На мои профили се случува ова. Само кај мене е логирано на мојот уред, и користам two-factor authentication.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
122
73
За кој ОС се работи? Андроид или ИОС? минатата недела јас имав проблем не ми стигаа нотификации на ИОС, 10 пати го преинсталирав и ништо, на крај формат ми реши :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
За кој ОС се работи? Андроид или ИОС? минатата недела јас имав проблем не ми стигаа нотификации на ИОС, 10 пати го преинсталирав и ништо, на крај формат ми реши :)
Проблемот е на iphone 8+, ИОС 14.2.
Исто така и на постар Андроид е пробано, исто. :/
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
859
530
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Можам да потврдам истото на Андроид ми се случува. Nothing concerning ќе поправат.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,489
3,541
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Според напишаново проблемот е од самиот Инстаграм а не од телефоните/оперативните системи. Они треба да си го средат од кај нив.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,411
Членови
28,648
Најнов член
CrewM
На врв Дно