1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со Instagram продавница

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Ile bocev, 12 Јули 2019 во 23:28.

1. Ile bocev

Ile bocev
    Gaining Experience

235
    169
    15 ноември 2015
    Машко
    Дечки отворив instagram bussines онака од радозналост да видам како оди.
    Направив и профил на фејсбук но од некоја си непозната причина бев блокиран. (веројатно поради логото превземено од гугл).

Проблем Е сега што неможам да направам промоција на инстаграм.
    Кога одам на Promotions ми бара да се поврзам со facebook и ми врти нонстоп тоа кругчето. Целта ми беше да имам само Instagram продавница, без да правам фејсбук акаунт.

Прво Прашање ми е дали можам некако да направам promotions на Instagram продавницата без фејсбук профил?

И доколку не е возможно без фејсбук, во тој случај како да го тргнам овој блокиран фејсбук од инстаграм акаунтот, и да си направам нов фејсбук кој ќе го спојам сo сегашниов Instagram bussines акаунт за да можам да правам промоции

Ме интересира исклучиво рекламирање на Instagram. Доколку тоа можам да го правам и без фејсбук тоа би било идеално. Ако не е можно, кое е решението без да правам нова продавница.

Сподели

Вчитување...