1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со Instagram продавница

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Ile bocev, 12 Јули 2019.

1. Ile bocev

Ile bocev
    Gaining Experience

246
    182
    15 ноември 2015
    Машко
    Дечки отворив instagram bussines онака од радозналост да видам како оди.
    Направив и профил на фејсбук но од некоја си непозната причина бев блокиран. (веројатно поради логото превземено од гугл).

Проблем Е сега што неможам да направам промоција на инстаграм.
    Кога одам на Promotions ми бара да се поврзам со facebook и ми врти нонстоп тоа кругчето. Целта ми беше да имам само Instagram продавница, без да правам фејсбук акаунт.

Прво Прашање ми е дали можам некако да направам promotions на Instagram продавницата без фејсбук профил?

И доколку не е возможно без фејсбук, во тој случај како да го тргнам овој блокиран фејсбук од инстаграм акаунтот, и да си направам нов фејсбук кој ќе го спојам сo сегашниов Instagram bussines акаунт за да можам да правам промоции

Ме интересира исклучиво рекламирање на Instagram. Доколку тоа можам да го правам и без фејсбук тоа би било идеално. Ако не е можно, кое е решението без да правам нова продавница.

Сподели

Вчитување...