Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со иконите во WinXP

Статус
Затворена за нови мислења.

SCH

Intern
17 април 2007
37
1
Имам еден мал проблем со иконите во WinXP. Кога ќе поставам CD или DVD сите икони на тој медиум се прикажуваат како иконата на HTML документ на IE, без ралика дали тоа е фолдер или фајл. Све е со таа икона. Ова го има само овде, во остатокот од компјутерот иконите си се ok.

Помош!?!?!?!?!?!?!?

=============================
Don't Learn to HACK - hack to LEARN
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.886
145
Probaj da vlezes vo safemode na windows i restartiraj go kompjuterot.jas go imav istiot problem pa taka go resiv.Probaj.Pozdrav
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Проблемот ти е со асоцијациите на фајловите.
Нешто ти ги има реплицирано иконите кои ги носи секоја програма за одреден вид на фајл.Опција ќе идеш во мој компјутер и во фолдер сетирања и ке ги враќаш на дифолт, со помош на некое програмче за менување на визуелизација или пак мислам дека TweakUI има опција за враќање на иконите.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Во TuneUp Utilities 2007 имаш опција за ресетирање на иконите - враќа се на дифолт.
Пробај во My Computer, горе во табот Tools, па во Folder Options. Потоа во табот View имаш копче Reset All Folders. Со ова ќе ти врати на дифолт сите измени, мада мислам дека за иконите ке ти помогне повеќе TuneUp Utilities
 

SCH

Intern
17 април 2007
37
1
Дечки ви благодарам за вашата помош, пробав некои работи од ова што напишавте, и успеав со TweakUI да ги вратам иконите. Сега се во ред.

=============================
Don't Learn to HACK - hack to LEARN
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.918
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно