1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Huawei y6 (2017)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од kolesk, 7 Април 2018.

 1. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Поздрав форумџии,
  Наидов на проблем со телефон Huawei y6 (2017) имено, телефон се користеше, се си беше во ред. Телефонот се исклучи и сега нејќе да се упали. Ставен беше на полнач но ништо не реагира, не го наоѓа полначот. Пред да оди на сервис во вторник да пробам со ваша помош.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  Кога ќе ги стиснеш истовремено volumе up и power копчето и ги држиш така едно десетина секунди, дали се случува нешто?
   
 3. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ништо.
   
 4. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  123
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Да не е случајно цркнат полначот, проба со некој друг... :p:p:p

  Ако е до тоа праќаш пиво Даб 0.5 по карго во Куманово :D:D:D:D:D
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ти ќе добиеш и да не е до тоа. :D
  Пробано со неколку различни полначи. Ме нервира батеријата е нон римувбл, што е тоа. Уште два дена ќе играм на среќа.
  Типувам матична или батерија[(иако е здрава на око(површински))]
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Јас типувам на матична едно 80%. Батеријата така наеднаш не рока баш лесно.
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Можно е конекторот да ти е оштетен, па батеријата сега не може да се наполни. Донеси го во сервис ако сакаш ќе го провериме.
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Ви благодарам на сите.
  Чипот е отиден, така му рекле. Кога прашал да си прави му рекле Не.!
  Чаре само нов телефон.
  Тоа е, живот иде даље.
  Може да се заклучи темава.
   
 9. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Дај му некоја шанса кај некој друг сервисер.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  На kolesk и Војвода им се допаѓа ова.
 10. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Надежта последна умира, ама сепак умира. -Голема мисла од мал ум.

  Никој не се нафаќа. Тоа е.
  Живот иде напред, само хуавеи назад. :D
   
Слични теми
 1. Draynor
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,411
 2. fuzzjaw
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  592
 3. Razor-mk
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,097
Вчитување...

Сподели

Вчитување...