• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Hotmail

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Имам еден проблем со мојата е-маил адреса на Hotmail.Кога испраќам порака од е-маил на Hotmail на некој друг сервис како што се Yahoo,Gmail,Aol и сите останати никогаш неможам да им испратам порака.Можам да испратам порака само до контакти кои користат Hotmail сервис.Може ли некој да ми помогне ова да го средам??фала од напред.позз:plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
А уште поинтересно е што имам другари кои можат да испраќаат пораки до другите сервиси а никако кај мене
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,216
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А уште поинтересно е што имам другари кои можат да испраќаат пораки до другите сервиси а никако кај мене
Сакаш да кажиш дека непримаш пораки и од другите што ти праќаат? Ако е така подеси го спам филтерот, ми се имаше случено да примам пораки како junk mail од личности кои ми се во adress book и имаат hotmail acount.

А колку време ти се случува да неможеш да пратиш порака, дали ти се враќа назад, ти јавува некоја порака или...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Не можам да примам пораки али неможам да испраќам.Еве пример имаш адреса на yahoo и јас ти испраќам нешто од адресата на hotmail тоа што сум ти го пратил нема да го добиеш?Сваќаш?Ми стигнува порака која вели дека пораката неможе да се испрати
 

vasilstip

Intern
5 јуни 2009
2
0
Почитувани!
Имам проблем со примањето на пораки на мојот е-маил т.е не ми стигнуваат а и во спам не стасува ништо. Од 14 август наваму. Не ми ги регистрира во Inbox, Spam i Drafts.
Молам за помош. Мојот е-маил е [email protected]
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
редно време е да се префрлете на Gmail, доколку имате проблем, контактирајте го супортот на вашиот маил клиент....
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно