• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Имам TOSHIBA лап-топ и сега ми се зафркна хард дискот... Гледајте ја сликата... го фатив маме му .... :


Дали можам да најдам нов харддиск за лап-топ и каде, и колкава цена одприлика.

Благодарам однапред. :bye1:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Прошарај малку низ градов....не само во реномираните продавници и фирми, туку и кај новите.....а бидејќи се работи за Toshiba, прво види во Анхоч.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,730
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
шо мајка бараше да го отвараш?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,730
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
абе додека не се осигураш 100% дека нема шанса да се прави, не се отвара. Еве јас имам на пример електроника за ист таков диск. Мене ми се спушти главата и ги има оштетено медиумите. Има многу бед сектори и спас нема.

Ама ако неговиот е физички исправен, а електрониката му била расипана(што е многу веројатно), ќе можеше да се направи еден диск од двата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Јас прашав дали може да се најде негде, а не да кажувам зашто сум го отворил.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,730
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Јас ќе ти најдам каков диск сакаш. Пиши ми што сакаш или од колку пари па ќе ти дадам понуда
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
абе додека не се осигураш 100% дека нема шанса да се прави, не се отвара. Еве јас имам на пример електроника за ист таков диск. Мене ми се спушти главата и ги има оштетено медиумите. Има многу бед сектори и спас нема.

Ама ако неговиот е физички исправен, а електрониката му била расипана(што е многу веројатно), ќе можеше да се направи еден диск од двата.
Ajdeee pa ti ja vide slikata i dali vide deka diskovite dea na parcina taka da:ua::ua::ua:
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
за Compaq Evo n1020v ....купив од НЕОКОМ .... пред ... хммзз ... незнам можеби има 1 година .... 40 гб .... мислам дека бе6е околу 7-8 илјадарки ... ама сега би требало да се поефтини ....... by the way од каде го зеде лаптопот .... прашај таму , мора да имаат делови ...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,730
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ajdeee pa ti ja vide slikata i dali vide deka diskovite dea na parcina taka da:ua::ua::ua:
јас мислев дека тој го распарчил дискот, затоа што луѓето обично кога нешто интересно ќе упропастат, љубат да го "проучат"
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Земав HITACHI од 100GB од Anhoch. Сега за сега добар е. :))

Поздрав и фала, на сите кои помогнаа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно