1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со графичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од pcdownside, 13 Септември 2014.

 1. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  Вака друштво
  Пред 3 саати се си функционираше нормално сега после невремево го палам пц се се уклучува како што треба само немам слика на мониторот. Ја мислам отиде графичката ама не сум сигурен. Значи кулерот на графичката врти биос си поминува кога ке дојде во windows со алт ф4 го гасам компјутерот но немам слика пробано и со телевизор и со монитор приклучена, пробана на друга порта од матичната и уште ништо. Вие за што гласате ке да е рикната или нешто друго. Графичката и конфигурацијата ја имам во потписот.
   
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,731
  2,392
  14 Декември 2010
  Машко
  Значи поминува POST, има инфо на мониторот и се е во ред додека не влезеш во Windows? Ај пробај Safe mode.
   
 3. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  Не немам ништо на мониторот ни пост ни ништо ама го слушам постот на звучничето од кукиштето и звукот на windows на звучниците
   
 4. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Грaфичкaтa би требaлo дa е пo oвa штo гo кaжувaш,прoбaј сo другa грaфичкa aкo мoжиш и ке се види oдмa дaли е дo неa.
   
 5. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  за 15 минути ке пробам со друга ако е до неа се поправа или да барам друга. Чисто информативно
   
 6. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  Значи и официјалоно графичката не работи пробана на друг пц не друга графичка на мојот пц ОК
   
 7. PCI-E

  PCI-E
  Intern

  72
  25
  10 oктомври 2013
  Машко
  После епилогов нема да ти помогне многу но за понатаму да, ова лето поради грмотнициве по СК јас го исклучував ПС-то дирекно од штекер пред секое невреме или кога подолго време не сум дома , можеби звучи забегано но тоа е најсигурен начин да не си ја трескам главата од после (нормално и кабелот за интернет). На вакви невремиња најчесто страда напојувањето . Во комшии мавна гром пред едно 3 месеци и на човекот му цркна се што беше вклучено во струја .
   
 8. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  Тоа е точно најсигурен си кога с е исклучено од струја но само графичката да рикне и тоа изгледа само излезите бидејки вентилаторот си врти. Или па да бидам срекен што е само тоа
   
 9. PCI-E

  PCI-E
  Intern

  72
  25
  10 oктомври 2013
  Машко
  Па малку е чудно да цркне само графичката обично оди ПСУ па матична па нешто друго , можеш да бидеш среќен што е само графичка
   
 10. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  134
  124
  31 Јануари 2014
  Машко
  И јас мислам така но ке пијам едно пиво за среќата што сум ја имал, а некој сервис да ја види графичката да ми препорачате
   

Сподели

Вчитување...