1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Со Графичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од DaVoRkNe, 20 ноември 2013.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Проблемот е следниов,кога компјутерот ке се стави на (слип) и се изгаси екранот кога ке го мрднам маусот,на екранот има линии и каде и во кој фолдер во компјутерот да влезам се појавуваат линиите,од кога ке направам рестарт на компјутерот проблемот повеќе го нема,но незнам зашто така во (слип) прави да не е некој дефект на графичката.

  се работи за следнава графичка карта amd 6850 ddr5 1gb

  еве тест

  1.jpg

  само да напоменам тестов е од пред една недела.
   
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  update
  еве направив нов тест тестот траеше точно 1 час,еве го тестот.


  123.jpg
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
 4. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  Za koi linii stanuva zbor :/ ?
   
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,701
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Сликај со апарат/мобилен кога ќе ти се појави тоа.
   

Сподели

Вчитување...