1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со графичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Mao, 22 oктомври 2011.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,136
  692
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво. На лаптопот имам графичка Ati Radeon Mobility HD 5470. Laptopot e Sony Vaio so i3 processor i 4gb ram. Vo posledno vreme imam primeteno deka od vreme na vreme kompjuterot mi secka, primetiv po toa sto mausot mi blokira i posle sekunda ili dve se odblokira i prodolzi da raboti. Koga pustam winamp ili Traktor Pro sto se programi za muzika, postojano mi secka kompjuteor i ispusta zvuci na zuenje od zvucnicite. Nekogas podolko trae a nekogas pokratko. I togas primetuvam na gpu meterot za grafickata deka se opteretuva na nekoj nacin i togas predizvikuva seckanje i zuenje. Drajverite se najnovi i instalirani preko Sony Vaio Update. Se e up to date... Dali nekoj znae sto se slucuva i kako da se popravi ova. Pozdrav
   
 2. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Другар имаше ист проблем со лаптопот.Проблемот му беше до кулерите.Го однесе на сервис му ги исчистија и сега нема мука.Не знам во твојот случај али во неговиот дефинитивно не вредеше сам да проба да ги чисти пошто цел лаптоп требаше да го расклопи за да дојде до кулерот.Ако немаш гаранција и ако кулерот ти е на попристапно место пробај сам да го исчистиш ако не, сервис само.Милам дека околу 500 ден. му земаа за чистење и му кажале на секои 6 месеци да го прави тоа.
   
 3. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,136
  692
  5 Јуни 2007
  Машко
  Kje go probam ova druze. Koga ke gi iscistam ke vi pisam. Dokolku nekoj drug ima drugi sugestii povelete.
   

Сподели

Вчитување...