1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со графичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од keti, 5 Декември 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. keti

  keti
  Intern

  3
  0
  5 Декември 2007
  pred nekoj den kupiv notebook acer aspire 5751z, na koj nemase os.instalirav windows xp prof. sp2. no cd so driveri koe go dobiv ima samo driveri za vista, a na net ne uspeav da najdam za xp.inace driverot koj mi treba e mobile intel(R) 965 chipset family.dali treba da instaliram vista???
   
 2. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  driver

  Пробај можеби Omega drivers ќе ти помогнат
   
 3. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Zosto si staval Xp koga si dobil drajveri za Vista,mislam deka nema da najdes vistinski drajveri bidejki ne e ednostavno kako kaj klasicen pc.Izbrisi Xp i stavi si Vista moj sovet.
   
 4. keti

  keti
  Intern

  3
  0
  5 Декември 2007
  ok e, uspeav da najdam za XP na sajtot na Intel. sepak fala
   
 5. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Каков лош совет... мислам зошто воопшто се помачи да одговориш на оваа тема.

  Го користам овој пример и ги молам сите доколку немаат решение на нечив проблем да не постираат само. И мислам дека кога некој ке искористи ник Кети, мислам дека треба да им се обраќаш со "ставила" не "ставил".

  :bravo:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...