Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со графичка GIGABYTE GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
80
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Здраво имам проблем со графичка карта GIGABYTE GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2 GV-N760OC-2GD, освен DVI портот што престана да работи и сега ја користам преку HDMI, неможам да пронајдам ништо нрисправно освен што MSI Afterburner како да не ја чита ич, чистена е нова термална со нови термални падови GPU-Z ја чита нормално, е исто така неможам да влезам во Nvidia Control Panel, кога ќе кликнам на него не се отвора ништо, дали можрби некој има некоја идеа, не е копана никогаш и е користена исклучиво за гејминг еве некоја слика, благодарам.

 

Атачменти

 • 1.jpg
  1.jpg
  80,2 KB · Прегледи: 47
 • 2.jpg
  2.jpg
  31,6 KB · Прегледи: 48
 • 3.jpg
  3.jpg
  74,1 KB · Прегледи: 45
 • 4.jpg
  4.jpg
  79,1 KB · Прегледи: 46
 • 5.jpg
  5.jpg
  81,4 KB · Прегледи: 41
 • 6.jpg
  6.jpg
  58,3 KB · Прегледи: 46

Picolo

Intern
25 март 2019
93
33
Дали кога ке ја приклучис на display port на екранот ти се појавува no signal или стои црна сликата ?
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.258
4.246
Скопје
hackitfree.github.io
Здраво имам проблем со графичка карта GIGABYTE GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2 GV-N760OC-2GD, освен DVI портот што престана да работи и сега ја користам преку HDMI, неможам да пронајдам ништо нрисправно освен што MSI Afterburner како да не ја чита ич, чистена е нова термална со нови термални падови GPU-Z ја чита нормално, е исто така неможам да влезам во Nvidia Control Panel, кога ќе кликнам на него не се отвора ништо, дали можрби некој има некоја идеа, не е копана никогаш и е користена исклучиво за гејминг еве некоја слика, благодарам.

Мемори сајз -0 , Бас вит -0 , Бенд вит -0 Ова со ДДР5 меморијата нема никаква комуникација - деинсталирај Нвидиа драјвер - пробај така дали ќе ја прочита на ГПУ-з..
 

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
80
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
80
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
80
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Дали кога ке ја приклучис на display port на екранот ти се појавува no signal или стои црна сликата ?
Немам дисплеј порт на мониторот, DVI не работи, не пренесува сигнал, моментално единствена опција ми е HDMI...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
485
80
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Мемори сајз -0 , Бас вит -0 , Бенд вит -0 Ова со ДДР5 меморијата нема никаква комуникација - деинсталирај Нвидиа драјвер - пробај така дали ќе ја прочита на ГПУ-з..
Ја чита, и во девајс менаџер дава некој ерор 43, кој го имаат и луѓе со понова картица од мојата, не ми прави никакви проблеми освен тоа што наведов, единствено незнам да ја однесам некаде на сервис. Препорака некоја, па да видат ако се исплати да се направи ќје ја поправам секако доколку има шанса за поправка, како и да е во план ми е нова да земам чим се средат цените и пазарот за графички, благодарам.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Picolo

Intern
25 март 2019
93
33
Немам дисплеј порт на мониторот, DVI не работи, не пренесува сигнал, моментално единствена опција ми е HDMI...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Нема везе кабелот битно е дали коа ке го поврзеш мониторот во графика дали вади црна слика или вади но сигнал.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.258
4.246
Скопје
hackitfree.github.io
Нема везе кабелот битно е дали коа ке го поврзеш мониторот во графика дали вади црна слика или вади но сигнал.
Па иначе он како влага у дивајс менаџер како дава резултат од ГПУ-з ? Има слика .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.052
Членови
35.543
Најнов член
Dime19
На врв Дно