1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Google Chrome

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од boki_mk, 25 Април 2010.

 1. boki_mk

  boki_mk
  Intern

  15
  0
  25 Април 2010
  имам проблем со Google Chrome, после користењето на SpeedUpMyPc, на некои web-страни на Google Chrome не се прикажуваат некои слики... Во што е проблемот? :plachko2:
   
 2. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,672
  332
  8 Мај 2007
  Ок, прво боки гледаш дека темата е стара(од 2008). Да не глумам полиција ќе се обидам да ти помогнам.
  Пробај на странит да притисниш ctrl + F5
   
 3. boki_mk

  boki_mk
  Intern

  15
  0
  25 Април 2010
  фала за информацијата.....го поправив но не на тој начин....
   
 4. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  па кажи на кој начин ако го има и некој друг проблемов да знае како да го среди :p
   

Сподели

Вчитување...