• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Gembird волан!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Имам проблем со драјверите за GEMBIRD STR-FFB1. Проблемот е што кога ке играм со инсталирани оргинални драјвери, игрите ми одат премногу споро, а кога ке играм со драјверите од windows, тогаш немам ForceFeedback. Другиот проблем е што го имам изгубено дискот со драјверите, па кој има ваков волан, нека uploadira драјвер за него!

 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Никаде нема драјвери... Има на некои сајтови на француски и бара регистрација и слично. Денес им пишав на дечките од Анхоч и од Gembird, па ке видам...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
најубаво ти е отиди до анхоч и побарај им го цд то со драјвери да ти го ископираат
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Ај ке отидам утре па ке видам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,189
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно