1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Fortnite

Дискусија во форумот 'Игри' започната од 100JKO, 17 Јули 2018.

 1. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  28
  86
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Здраво дечки, пред неколку дена ми се јави проблем на Fortnite по најновиот апдејт (сезона 5), одкако ќе го вклучам ПЦ-то и кога ќе ја вклучам играта ми се рестартира ПЦ-то, но одкако ќе ми се рестартира ПЦ-то све си е нормално, можам да ја играм... Сакам да ве прашам дали вие што играте Fortnite имате ваков проблем или знаете некој fix?
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,193
  9,815
  13 Јуни 2009
  Исто и кај синот се случува ама не сум навлегол во проблемот. На виндовс 10 е.

  Баш ќе пробам на Виндовс 7 да видам штом најдам време па ќе рапортирам.
   
  Krkac, Banjifiko и на 100JKO им се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,193
  9,815
  13 Јуни 2009
  На виндовс 7 играта нема никаков проблем. Сега ја инсталирав фреш. На 10ка со последниот апдејт не сака ни да почне. Крешува на старт.
   
 4. toplel

  toplel
  Gaining Experience

  460
  419
  18 Август 2016
  Машко
  Мислам дека имате конфликт со инсталацијата на EasyAntiCheat. Пробајте посебно избришете го па чекајте автоматски да го инсталират или преинсталирајте ја целосно играта.

  Можен е и конфликт доколку имате инсталирано одредени Windows Update-и во последниве дена. Пробајте вратете ги назад подесувањата доколку имате бекап.
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,472
  2,428
  14 Мај 2008
  Машко
  И исклучете "automatic restart on BSOD" за да видите што всушност се случува
   
  100JKO, boro1 и на toplel им се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel
  Gaining Experience

  460
  419
  18 Август 2016
  Машко
  Како шо кажав погоре, проблемот бил во BattlEye т.е. анти-чит решението на Fortnite.

  Инструкции и официјално соопштение за решавање на проблемот: ТУКА.
   
  На 100JKO и gokica им се допаѓа ова.
 7. gokica

  gokica
  Модератор

  8,193
  9,815
  13 Јуни 2009
  Кај мене не помогна тргање на чит апликацијата и нејзина реинсталација.

  Ја реинсталирав цела игра и еве сега вози без проблем. По се изгледа до нареден апдејт.
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. NecrotoX
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,557
 2. zeroscience
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  365
 3. Banjifiko
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  658
 4. StOrMK
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,054
 5. zipi123
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  465
Вчитување...

Сподели

Вчитување...