• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Firefox 3.0

  • Ја почнал/а темата
  • #1

asez

Intern
20 септември 2007
10
0
Имам проблем при прегледување на содржини со Java applet-и на пример сајтот на Македонска берза http://www.mse.org.mk при шшто не се вчитува во целост самиот сајт. Дали треба да направам некое нагодување или имам друг проблем. Благодарам и поздрав до сите форумџии :p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Кај мене со Firefox 3 е се' во ред, освен што менијата од табовите се малку пресечени, ама тој проблем не е до прелистувачот.. Истото се случува и со Opera..

Најверојатно сајтот е правен за да изгледа добро само на Internet Explorer...

Сепак, се е функционално и на Firefox 3 (барем кај мене)


Пробај да реинсталираш java ако сеуште имаш проблеми :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
и кај мене си е ок
само понекогаш покажува msg box ... is not null :)
користам една сцрипта која сеуште не е средена со 3ката но не ми смета
ке се поправи
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,161
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно