• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

проблем со фифа

  • Ја почнал/а темата
  • #1

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
е вака имам проблем со играта фифа. не можам да ја играм на лап топот. се вклучува и функционира се до моментот кога излегува loading и ми се рестартира комјутерот и покажува дека е нештодо графичката картица. ја имас sis картицата 256мб:

меѓутоа се случува некогаш и да се вклучи и да изиграм една утакмица и толку после тоа се рестартира, а се работи за фифа 07, 08 и сега о9.


кажете нештооооооооо.
помооооош
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,982
Мислења
854,183
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно