1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Facebook profil (Ве молам за помош)

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од kristijann, 4 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Сите треба да си ги пазат децата од манијаци по фејзбук. Ако забележат некој таков што сака да им го намерачил детето, со пораките во полиција, па кривична за педофилија превентивно.
   
 2. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  342
  263
  13 Март 2017
  Машко
  Тоа можда Америка, тука да пријавиш у полиција дека фејк профил ти го замарал детето на фб па и уште кривична, мало морген :D
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,534
  12,783
  2 Август 2012
  Машко
  Реагираат на овие пријави особено ако се работи за малолетници.

  Додуша дисклејмерот на Фејсбук велит дека истиот не треба да биде користен од малолетници без надзор на родител.

  Всушност должност на секој родител е да знае што работи неговиот билмез и кои му се пријатели.
  Додека овој не созрее.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Не се пријавува во МВР, се пријавува во ДЛЗП. Они го проверуваат случајот и си тераат работа.
   
 5. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  311
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Треба да си срекен шо неможеш да си отвореш фејсбуксч. Попаметно ке ти го арчеш времето.
   
 6. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Не знам на кој начин го сфати тоа али да објаснам малце :) Му договаравме дејтови на дечкото и такви ствари.. Blind Date ( Друг збор не знам на наш јазик да најдам ) :cool:
   
  Последна промена: 7 Август 2019
 7. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Темава иде под клуч. Потребните информации ги доби.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...