• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so Epson Stylus D120

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Имам еден проблем со овој модел на принтер.Имено го купив денеска откако се наместив ги инсталирав драјверите како што треба се помина во најдобар ред.Откако завршив со принтање на одредени документи очекував дека принтерот автоматски ке помине во таканаречена sleep mode фаза каде што принтерот е во мирување.Али тоа не се случи принтерот никако несака да се изгаси.Знае ли некој како ова да се реши како можам да ја средам оваа опција.:ermm:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Izgleda deka printerot ti e veke vo Sleep Mode faza, megutoa ti ne mozes toa da go zabelezis. Drugo resenie ti e da go isklucis od struja (ti garantiram deka ke ti bide u sleep mode) :LOL::LOL::LOL::LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Izgleda deka printerot ti e veke vo Sleep Mode faza, megutoa ti ne mozes toa da go zabelezis. Drugo resenie ti e da go isklucis od struja (ti garantiram deka ke ti bide u sleep mode) :LOL::LOL::LOL::LOL:
Хмм изгледа си во право демек е во sleep mode ама тоа светилката свети пак.Нека го така:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Решен проблем може да се затвори темата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,025
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно