• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со e-mail известување

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Не знам до што е проблемот, но до компјутерот не е.. бидејќи каде и да го отворам маилот секаде е исто.
Ако е кај сите така, нема да биде лошо да си го средите ова проблемче.
Позд.

 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Мислам дека сега би требало да е ОК, провери е-маил за секој случај и кажи како изгледа ;) ти пратив ТЕСТ ПП.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Според решението на Andrijeski 99% би требало да е во ред... од искуство.
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Проблемот е само до енкодингот на моменталната страна, и мене ми се случувало многу пати овака не само на оваква порака и на други, но проблемот едноставно се решава со сменување на енкодингот како што е кажано горе. За македонски најчесто е unicode -utf8 но не мора да значи за тоа ако имаш нешто напишано со хиерогливи ќе го сменуваш енкодингот се додека не ти се прикажат буквите соодветно.
Поздав.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно