• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со dual и clone displays на geForce 8400GS

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Конкретно е проблемот, што не можам да уклучам ТВ, т.е. не може параленлно да работи и на ТВ и на мониторот.Колку што заклучив од нет, испаѓа дека овој модел не поддржувал два аналогни уреди истовремено уклучени, дека можеби решение би било DVI to VGA конектор, па така мониторот би бил на дигитален влез(DVI), а ТВ на TV-OUT. Па ајде доколку има некој искуство со овој модел на картици, нека помага, јас во мегувреме ќе земам од другарче конектор да испробам, па ако вози така да купам конектор.
Фала и Поздрав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Решен проблемот со DVI to VGA адаптерот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно