• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problem so driveri za lan karta

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
pa vaka mu go formatirav pc-to na edno drugarce ama koga zavrsiv mi rece deka nema nikakvi drajveri za nego i poso e povrzan na net si rekov aj ke gi simnam od kaj nego ama se javi uste eden problem televo stailo nova lan karta poso taa na maticnata mu otkazala i tie so mu ja montirale u servisot ne mu dale driveri za nea dali znae nekoj kako da vidam sto lan karta e poso na plockata ne piuvase nisto i neznam sea za so da baram driveri :S
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Десен клик My Computer > Proporties > Hardware > Device menager... и провери што лан карта има па кажи ...А и добро би било да направиш Disable на претходната Лан карта ...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
he ne e tolku ednostavno bidejki tamu samo ja javuva kako lan karta ama ne ti dava potocni podatoci za nea ali ipak fala
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Probaj so Aida32 ili so SiSoft Sandra ke ti kazat detalno za site hardverski komponenti vo PC-to.
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Немора точни податоци колку што знам ... само напиши го (името) од лан картата Гугл се ќе ти најде :bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,869
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно