1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со дријвер за Asus GTX750ti

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од ivan88, 21 Август 2016.

 1. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  299
  312
  22 Февруари 2012
  Машко
  Дечки имам проблем со инсталирање на графичкиот драјвер за win10 лгбт...графичката некое време не ја користев па откако ја инсталирав направив свежа инсталација но никако да проработи. Ја добивам следнава грешка: Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43) и жолт извичник.

  Некое решение?
   
 2. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  315
  274
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  - Провери дали графичката е добро ставена во слотот.
  - Провери дали 6 пинскиот конектор е вклучен (!) на графичка.
  - Ресетирај BIOS.
  - Инсталирај постар драјвер.
  - Реинсталирај оперативен систем.
   
  На Astro и ivan88 им се допаѓа ова.
 3. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  299
  312
  22 Февруари 2012
  Машко
  Сега ќе го проверам ова со слотот...другото горе доле пробав. Освен Ресет BIOS. Пробав и комплетно да го избришам драјверот и да го инсталрам на ново не без промени. 6 пински конектор нема...
   
 4. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  551
  344
  26 Февруари 2012
  Машко
  Нема на графичката или немаш приклучено? Овде вика дека има и треба да се приклучи само дали станува збор за истата верзија? 750ti.jpg
   
 5. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  881
  1,309
  6 ноември 2007
  GTX750TI-PH-2GD5 моделот го има....
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  299
  312
  22 Февруари 2012
  Машко
  Да, за овој модел се работи. Вчера вечер не успеав да си поиграм, денес после работа ќе пробам.
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не можеш 3d без 6 пинскиот конектор ниту па драјверот можеш да го инсталираш.
   
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,849
  3,397
  5 Декември 2009
  Машко
  Кај мене нема додатно напојување 750ти стрикс.
  И таа мислам дека нема.

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk.
   
 9. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  299
  312
  22 Февруари 2012
  Машко
  Нема додатно напојување...претходно на истава машина ја користев и без проблем работеше.
   
 10. risto traktoristo

  risto traktoristo
  Gaining Experience

  210
  153
  21 Август 2016
  Машко
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AndrejGagale
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,333
 2. bokiscout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,092
 3. PsyShadow
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  645
 4. Arabian
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,504
 5. HoLfElDeR
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  3,366
Вчитување...

Сподели

Вчитување...