1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со драјвери за блутут за HP 550 на windows 7

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од username, 15 ноември 2009.

 1. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Вака,
  Како што кажува насловот ми требаат драјвери за блутут за лаптоп HP 550 за windows 7.
  На официјална страна на hp за овој лаптоп нема драјвери, има само за виста и за xp. Е сега ја инсталирав све испадна убаво но за блутутот не најде драјвери. Од официална ги нема. Барав некои решениа на интернет и испадна дека одговарале драјверите за блутут од некој модел Compaq 510, пробав но не одговараа.
  Е сега дали има некој сличен проблем на ваков лаптоп, или некако да ме упати од некаде да го спуштам драјверот. иначе се работи за Windows 7 professional 32-bit.


  Фала.
   
 2. kvarz

  kvarz
  Intern

  100
  0
  1 Јуни 2009
  Ако најдеш за Vista драјвер, пробај со него.
   
 3. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Најдов за виста не сакаа. т.е беа во фаза на инсталација, и ми се појави некој ерор, ко демек, уклучи го блутутот за да продолжи инсталацијата. А кај ке го уклучам кога нема драјвери:D
   
 4. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Инсталирај драјвери за чипсет
   
 5. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Друже, колку е ова проверено да инсталирам прво чипсет па после блутут.

  Лаптопот ги има сите драјвери, фали само тој од блутутот, иначе овие драјвери што ги има, му ги немам ја инсталирано мануално, туку се инсталирани заедно со инсталацијата од windows 7. Ако е вака како што ти викаш значи виндовсот ги нема доинсталирано драјверите. Ако е така ок, ке инсталирам, само кажи колку е ова проверено?
   
 6. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Инсталирај мануелно драјвери за чипсет(Vista) па после исклучи/уклучи блутут од копчето ако треба и рестарт и сам ќе си инсталира драјвери, ако не load defaults во bios
   
 7. saso28

  saso28
  Intern

  34
  0
  18 ноември 2009
  Машко
  друзе што направи со драјверот за блутут да го реши проблемот и јас сумзаитересиран за тој опреративен имам и HP 550 и баш ме интересира сто направи иначе веќе користам Windows 7 не на лап топ чао и поззз.
   
 8. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Вака, треба да пробам утре, па ќе ти кажам. Иначе прво ќе пробам со предогот на Drash, а ако не успеам така, ќе пробам со едно програмче за наоѓање драјвери. Утре ќе пробам бидејќи лаптопот не е мој и затоа вака го одолговлекував проблемов. Утре ќе пишам сигурно.
   
 9. Dj Dare

  Dj Dare
  Intern

  56
  0
  2 Декември 2008
  Пробај со IVT Bluesoleil има многу драјвери за блутут уреди, па може и ќе го има твојот на листата.

  Позз
   
 10. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Друже пробав со ова пров чипсет па после блутут али пак ништо..:plachko2:
   
Слични теми
 1. Plamen
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  879
 2. toteto
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,925
 3. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,246
 4. Стап
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,436
 5. Master_Boy
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  530
Вчитување...

Сподели

Вчитување...