1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со драјвери за блутут за HP 550 на windows 7

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од username, 15 ноември 2009.

1. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Вака,
    Како што кажува насловот ми требаат драјвери за блутут за лаптоп HP 550 за windows 7.
    На официјална страна на hp за овој лаптоп нема драјвери, има само за виста и за xp. Е сега ја инсталирав све испадна убаво но за блутутот не најде драјвери. Од официална ги нема. Барав некои решениа на интернет и испадна дека одговарале драјверите за блутут од некој модел Compaq 510, пробав но не одговараа.
    Е сега дали има некој сличен проблем на ваков лаптоп, или некако да ме упати од некаде да го спуштам драјверот. иначе се работи за Windows 7 professional 32-bit.

Фала.

2. kvarz

kvarz
    Intern

100
    0
    1 Јуни 2009
    Ако најдеш за Vista драјвер, пробај со него.

3. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Најдов за виста не сакаа. т.е беа во фаза на инсталација, и ми се појави некој ерор, ко демек, уклучи го блутутот за да продолжи инсталацијата. А кај ке го уклучам кога нема драјвери:D

4. Drash

Drash
    Intern

252
    3
    14 Јули 2007
    Машко
    Инсталирај драјвери за чипсет

5. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Друже, колку е ова проверено да инсталирам прво чипсет па после блутут.

Лаптопот ги има сите драјвери, фали само тој од блутутот, иначе овие драјвери што ги има, му ги немам ја инсталирано мануално, туку се инсталирани заедно со инсталацијата од windows 7. Ако е вака како што ти викаш значи виндовсот ги нема доинсталирано драјверите. Ако е така ок, ке инсталирам, само кажи колку е ова проверено?

6. Drash

Drash
    Intern

252
    3
    14 Јули 2007
    Машко
    Инсталирај мануелно драјвери за чипсет(Vista) па после исклучи/уклучи блутут од копчето ако треба и рестарт и сам ќе си инсталира драјвери, ако не load defaults во bios

7. saso28

saso28
    Intern

34
    0
    18 ноември 2009
    Машко
    друзе што направи со драјверот за блутут да го реши проблемот и јас сумзаитересиран за тој опреративен имам и HP 550 и баш ме интересира сто направи иначе веќе користам Windows 7 не на лап топ чао и поззз.

8. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Вака, треба да пробам утре, па ќе ти кажам. Иначе прво ќе пробам со предогот на Drash, а ако не успеам така, ќе пробам со едно програмче за наоѓање драјвери. Утре ќе пробам бидејќи лаптопот не е мој и затоа вака го одолговлекував проблемов. Утре ќе пишам сигурно.

9. Dj Dare

Dj Dare
    Intern

56
    0
    2 Декември 2008
    Пробај со IVT Bluesoleil има многу драјвери за блутут уреди, па може и ќе го има твојот на листата.

Позз

10. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Друже пробав со ова пров чипсет па после блутут али пак ништо..:plachko2:

Слични теми
  1. Plamen
    Одговори: