• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со CodePlex

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Сакам да се регистрирам на CodePlex, бидејќи треба да хостирам еден проект, но цело време ми се појавува: "There was an error processing your request." и никако не можам да се регистрирам. Дали морам да ги контактирам Мајкрософт за проблемот, или има друго решение?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,541
Мислења
820,214
Членови
28,209
Најнов член
Mr. PoPo
На врв Дно