• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со COD Black ops 2 PS3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Geek64

Intern
24 декември 2018
34
26
Ова е мојата прва тема, а воедни и прв пост на овој форум. Имено, имам проблем со COD Black ops 2 на PS3. Кога сакам да играм online и ќе започнам со барање на играчи, целовреме пишува "Searching for players..." и никако да пронајден ниту еден. Се обратив до Activision, но и тие не знаеја што е проблем , па ме шетаа по тавани. Ова се случува само за оваа игра, другите игри можам да ги играм online без проблем.

Се потрудив да направам статичка IP адреса на PS3 и успеав. Потоа прочитав дека треба да се направи DMZ, но во тоа не успеав не знам зошто. Секоја идеја како да се реши овој проблем е добредојдена. Иако конзолата е малку застарена, сепак има голема маса на играчи кои сеуште играат на овие конзоли без проблем, а и поддршката од Sony сеуште е присутна.

Ви благодарам однапред.


П.С За DMZ пробав да ги следнам упатсвата од следниот линк, но не успеав. Не знам дали е до мене или до рутерот.
How to put your PS3 or PS4 into a DMZ - PlayStation Forum
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,578
Мислења
821,121
Членови
28,240
Најнов член
kadi babe
На врв Дно