• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со буквите

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Не знам до што е,дали е до мене,или форумот,на некои букви во постовите наместо букви,има прашалници.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Посочи конкретно на пример во кој пост ти излегуваат прашалниците....
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@Stane, викендов да не имаш пиено нешто?

Да не имаш проблеми со пребарувачот (што користиш), пробај со друг пребарувач на местото каде ти покажува прашалници и кажи што ќе направиш.

Дали прашалниците остануваат и кога ќе направиш reload на прозорецот?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Така ми правеше при преглед на пост,пробав да го променам,и пак се сменија буквите во ?? :lut2::LOL: Значи пи пишување се ок,ама при преглед се менуваат. @Taurus немам пиено ништо викендов освен вода :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Па слично,ама не е баш така,затоа што тука повеќе зборови се со ???,а тука само некои.Ај сеа ке видам у кој пости било :)

Еве во оваа тема,во постот на stefan_sonce :ermm:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ајде де, направи еден print screen додека објаснуваш што е како е, појасно ќе биде.. :))

„Една слика, Илјада збора„ :LOL:

Веројатно и ќе им ја олесниш работата на админите при решавање на проблемот :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Па слично,ама не е баш така,затоа што тука повеќе зборови се со ???,а тука само некои.Ај сеа ке видам у кој пости било :)

Еве во оваа тема,во постот на stefan_sonce :ermm:

Постот на Стефан е со кинески/јапонски букви. Можно е да немаш подршка на твојот компјутер за тој фонт.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Изгледа немам,ама како јас кога пишував на македонски се правеа во прашалници ?
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Не ми кажа, ај провери го постот (не од Stefan) пак и кажи дали е со прашалници и дали проба со друг пребарувач да видиш дали е исто?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Пробав и со друг пребарувач ( IE ) и се појавуваат квадратчиња,изгледа до мене е,поради тоа што немам кинеска подршка .
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Најверојатно до тоа е, бидејќи јас имам преку 1600 фонтови.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Не ќе да е до фонтовите, јас немам ни еден додаено на тадардните Windows фонтови па гледам кински букви.

@Stane
Ако ти е само тој пост немаш гајле. Ако се јавува на други места напишани со мак поддршка или на англиски тогаш е друга приказна.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Сега не сум приметил некаде во некој пост со мак подршка да има ????.Изгледа тогаш бровсерот бил болен па ми ги покажувал како ????.
Може да се затвори темава :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.401
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно